ПРОЄКТИ (ДІЯЛЬНІСТЬ)

Психологічна допомога для українців у час кризи 

Організатори проєкту: ГО «Федерація всесвітнього миру» в Україні, Інститут професійної супервізії, дивізіон психоаналітичної психології та психотерапії громадської спілки «Національна психологічна асоціація», кафедра загальної і медичної психології Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця, Кафедра психології Національного Волинського університету ім. Лесі Українки.

Коротко про проєкт: В умовах військової агресії з боку Російської Федерації та під тиском гуманітарної катастрофи, що відбувається в Україні, фахівці клінічної психології, психоаналітики, кризові психологи та викладачі університетів об’єднали зусилля, щоб допомогти співгромадянам у цей непростий воєнний час.

Суть проблеми: Військовий наступ Росії на Україну змусив 3 мільйони людей покинути свої домівки, а 2 мільйони з них покинули країну в пошуках безпеки, захисту та допомоги менш ніж за 17 днів війни. Психологічний стан українців зараз не дуже стабільний. Така нестабільність є нормальною реакцією на ненормальні обставини.  Емоціональна лабільність є характерною під час війни. Питання в тому, як люди зможуть повернутись до нормального стану. А згодом експерти очікують, що з посттравматичним стресовим розладом (ПТСР) з’являться тисячі людей, і всім їм потрібна кваліфікована допомога.

Наша пропозиція вирішення проблеми:  Забезпечуємо організацію психологічної допомоги цивільному населенню, волонтерам, біженцям, бійцям-добровольцям територіальних загонів, дітям і підліткам. Ми оперативно реагуємо на запити про допомогу через розгалужену мережу своїх професійних зв’язків з опорою на професійні організації, суспільні об’єднання, університетські середовища. Ми безперервно працюємо і безкоштовно надаємо допомогу в центрах допомоги біженцям, в притулках, в своїх власних консультаційних центрах, в університетських установах, гуртожитках.  

Проводимо навчання з кризової психології як для професіоналів так і для широкого загалу, озброюючи населення базовими знаннями щодо подолання наслідків травматичного впливу деструктивних факторів війни. Забезпечуємо супервізійну підтримку. 

Забезпечуємо супервізійну підтримку працюючих клінічних і кризових психологів, які працюють з постраждалими – цивільними і працівниками транспортних, соціальних і комунально-побутових та інших організацій.       

Ми розмістили цей проєкт на платформі краудфандінгу «Global Giving» та просимо нас підтримати.   http://goto.gg/55770



Сучасний стан справ у світі дуже чітко показує нагальну необхідність пошуку нових підходів досягнення миру і миротворних ініціатив. Конфлікт у Сирії, постійна напруженість на Корейському півострові, військові конфлікти в Іраку, напружена ситуація в Ірані, протистояння в секторі Газа — лише декілька прикладів конфліктів, що відбуваються сьогодні у світі.  Ніхто навіть не міг собі уявити, що після 70 років миру Україну буде втягнуто у збройне протистояння. Зараз у світі налічується понад 40 військових конфліктів. Ні для кого вже не секрет, що ООН, яка створювалася з метою сприяння встановленню миру в усьому світі, самотужки не здатна впоратися з вантажем тих проблем, які постали перед нашим крихким світом.

Поточні підходи вирішення конфліктів показали свою неспроможність у справі встановлення миру і налагодження співпраці та порозуміння. Настав час переосмислити шляхи і підходи до вирішення цих питань.

У 2014 році з ініціативи громадськості та за підтримки Федерації всесвітнього миру і Київського міського центру «Родинний дім» було розпочато рух «Діти — посли миру». Метою Руху є виховання молоді, яка в майбутньому стане лідерами громадянського суспільства, виховання характеру миротворця, формування внутрішніх якостей зрілої особистості, здатної взяти на себе відповідальність за встановлення миру в сім’ї, суспільстві, країні та світі.

Беручи до уваги конфлікт, що точиться на сході України, питання досягнення миру є особливо нагальним для нас. Уся країна об’єдналася в ці лихі часи. Волонтери, громадські діячі, політики, батьки і діти — усі об’єдналися у ці непрості для країни часи, усі підтримують армію та добровольців. Безумовно, це дуже важливо і конче необхідно для нашої держави. Ми опинилися в положенні, яке примушує нас замислитись про те, що таке миротворність і як досягти сталого миру? Аби досягти сталого миру, необхідно викорінити ідею війни у людській свідомості. 

Одна із головних особливостей полягає в тому, що рух «Діти - Посли миру» було ініційовано самими дітьми, що свідчить про їхнє велике бажання жити в мирі та доводить, що така діяльність є дієвим інструментом народної дипломатії. 

 

Проєкт «Шосе миру» - це глобальний проєкт, мета якого підтримати створення мирного та процвітаючого світу та скінчити різні проблемі та конфлікти, наприклад расові, чи релігійні.

Проєкт створення Міжнародного Шосе Миру започаткованого на 10-й міжнародній конференції за єдність наук у 1981 році як шлях для встановлення миру у всьому світі. Проєкт Міжнародного Шосе Миру має бачення зв’язати світ через транспортну мережу та розв'язувати різні проблеми пов’язані з розбратом та конфліктами.

 

Проєкт «Шосе Миру» 16 жовтня 2021 року

17 учасників Федерації молоді за мир за підтримки Федерації всесвітнього миру провели міжнародний щорічний проєкт "Peace Road -2021" 16 жовтня 2021 року.

Проїхали близько 20 км по місту, включаючи Центр столиці та історичні місця.

Також провели соціальне опитування на теми миру та співпраці між країнами.

 

Проєкт «Шосе Миру» з 12 по 15 липня 2019 року

Учасники проекту подолали 2000 кілометрів від Києва до міста Освенцим відвідавши музей Аушвіц. В проекті брали участь 15  студентів з Південної  Кореї та українці.

 

Проєкт «Шосе Миру» 17 липня 2017 року

Понад 100 молодих людей, зібрались на передодні підтримати міжнародну ініціативу «Шосе миру» та поставили свої підписи на  плакаті. А 17 липня 2017 молодь зібралася на велопробіг дорогами міста Києва, проїхавши 15 кілометрів.

 

Проєкт «Шосе Миру» з 11 по 21 серпня 2016 року

Японські волонтери разом з українцями взяли участь в автопробігу Київ – Рівне - Грушів - Київ, загальною протяжністю 1200 км. Потім, був влаштований пробіг за мир. Для чоловіків дистанція була 7000 м, для жінок 3000 м. В цілому близько 130 осіб взяли участь в пробігу.

 

Проєкт «Шосе Миру» з 25 липня по 4 серпня 2015 року

Активні громадяни, ініціативні групи, клуби, громадські організації, бізнес-компанії та представники влади з восьми міст України – учасники проєкт «Шосе миру 2015» здолали дистанцію в 1800 кілометрів: від міста Дніпро до смт Краковець і назад до міста Київ.

 

 

 

 

 

 

Проект Школи миру був створений з метою формування культури миру серед молоді.

До дня ООН Федерацією всесвітнього миру була проведена конференція «Історичні витоки української миротворності». На цій конференції її учасники, вчені, наукові діячі, громадські діячі, колишні політичні діячі, які мають звання Послів миру за їх громадську миротворчу діяльність, прийняли спільно резолюцію про створення Школи миру для молоді для виховання Юних послів миру.

Перше заняття Школи миру відбулося в Українському домі 22 жовтня 2014 року. До цього освітнього проекту приєдналося 24 школи м.Києва. Близько 60 дітей розпочали навчання в Школі миру.

Діти під час занять проходять тренінгові програми, розробляють та втілюють в життя власні проекти, проводяться зустрічі з Послами миру, людьми які досягли успіху в житті і можуть поділитися власним досвідом.

Напрями діяльності Школи миру

1. Особистісний ріст і навчання юних лідерів.

2. Виховання культури миру.

3. Волонтерська та благодійна діяльність

Мир майбутнього залежить саме від сьогоднішнього підростаючого покоління. Тому в них найважливіше вкладатись сьогодні.

Важливо сформувати у дітей єдиний погляд про Культуру миру, щоб на основі цього можна було об’єднати всіх та побудувати єдиний мир.

В кінці проходження школи миру учасники отримають звання Юного посла миру.

Юний Посол Миру – це звання, яким Федерація всесвітнього миру нагороджує школярів за визнання їхніх миротворчих заслуг і доручає їм місію жити заради країни й людства та заради суспільного блага.

Юні посли миру – це молодь, яка в майбутньому стане лідерами суспільства в громадському житті, в бізнесі, в державній сфері, відповідальними громадянами країни та світу, матимуть глобальне світове бачення.

Федерація всесвітнього миру для сприяння налагодженню конструктивного діалогу між представниками різних організацій, країн, національностей, культур та віросповідань, для  розповсюдження ідеї миру, толерантності, сімейних цінностей проводить конференції, семінари та  кругли столи. Такі заходи дозволяють консолідувати величезний миротворчий потенціал та досвід нашої країни та з'єднати його з різноманітними міжнародними миротворчими програмами.

Федерація всесвітнього миру підтримує розвиток спорту, як засіб досягнення миру, гармонії, порозуміння та розвитку здорового способу життя.

Мир – це надія та сподівання всіх людей.
Мир — це не просто відсутність війни, це гармонійна співпраця та добробут. Мир — це термін, який застосовується й до стосунків у родині, й до стосунків як між членами громади, так і між різними громадами, незалежно від їх расової, релігійної, національної та культурної належності. Коли є мир, є процвітання та добробут. Мир це сутність всіх світових релігій, він лежить у основі всіх моральних систем та суспільних ідеалів.

 

                    © 2005—2023 сайт Федерації всесвітнього миру           Федерація має генеральний статус при Економічній і соціальній раді ООН