Наші витоки

Федерація всесвітнього миру

 

11 вересня 2001 року назавжди увійшло в історію людства своїми жахливими подіями. 

Організація Об’єднаних Націй зробила важливий внесок у справу миру. Тим не менш як усередині, так і поза її межами панує думка, що ООН, наблизившись до позначки 70-річчя, зазнає серйозних складнощів на шляху досягнення мети свого заснування. Кількість її країн-членів сягає двохсот, але їхня роль часто зводиться лише до представницьких функцій, і навіть до лобіювання інтересів власних країн. Складається враження, що їм просто не притаманна здатність вирішення конфліктів та досягнення миру.

 

Федерацію всесвітнього миру було створено як зразкову організацію, схожу на ООН, щоб розширити до глобального рівня миротворну діяльність. Інавгурація Федерації відбулася 12 вересня 2005 року в Нью-Йорку під час Міжнародного саміту лідерів «Час викликів та змін у глобальному управлінні та громадянському суспільстві: від Ради Миру до миру в країнах».

Федерація всесвітнього миру покликана оновити сучасну ООН, для формування світу ідеального миру, який є вічним Божим ідеалом творення. 

Основна ідея засновників Федерації, пана Мун Сон Мьона і пані Хан Хак Джа, полягає у створенні глобального руху із Богом у центрі, діяльність якого спрямована на встановлення міцного миру та сталий людський розвиток.

Назва Федерації ієрогліфами пишеться так: 天宙和平聯合 та є прямим перекладом з корейської мови천주평화연합 (Чонджу пьонгхва йонхап).

Перший ієрогліф ‘’ означає «небесний світ»; він також означає «духовний світ». Другий ієрогліф означає ‘’ «земний світ», інакше кажучи «фізичний світ», який вклює в себе весь мікро- та макросвіт, доступний до вивчення сучасною наукою. Інакше кажучи天宙 (Чонджу), Всесвіт, включає в себе духовний та матеріальний аспекти світу. 

Відповідно до пояснення д-ра Муна, два ієрогліфи (- пьонг) та ( - хва) означають відповідно «горизонталь» та «вертикаль». Суб’єкт та об’єкт не конфліктують один з одним, а перебувають у гармонійних відносинах. Гарні люди, сім’ї, країни можуть бути пов’язані між собою горизонтально, основою взаємин має бути рівність, тобто «мир». «Пьонг», частина слова «пьонгхва», означає рівний, плаский, горизонтальний. Без «пьонг», навіть коли присутня «хва» (гармонія), мир не буде міцним. 

Мир не означає відсутність стану війни, це не просто добросусідські відносини між країнами, це - стан гармонії духовного і матеріального; стан, коли гармонія досягається завдяки рівності та взаємоповазі; мирними можуть бути всі відносини: на індивідуальному, сімейному, національному та світовому рівнях. Щоб світ міг об’єднати розділенні сутності у вищому стані гармонії, взаємодії та єдності, необхідно, щоб центром цього був Бог.

Наступні ієрогліфи (聯合) означають «федерація». У своєму русі до миру Федерація залучає до співпраці широке коло осіб, закладів освіти, громадські організації, релігійні об’єднання, засоби масової інформації та державні органи. 

Назва «Федерація всесвітнього миру» означає, що вона не тільки поважає всі релігії, але й надихає долати бар'єри між релігіями заради встановлення гармонії та єдності між різними релігійними традиціями. Також Федерація всесвітнього миру поважає представників усіх націй та надихає долати кордони, які з'явилися внаслідок націоналізму та відставання суспільного розвитку, задля втілення ідеалу миру, гармонії та єдності людства.