V Конгрес юних посланців миру «Усім світом – за мир!»

V Конгрес юних посланців миру «Усім світом – за мир!»

20 вересня 2018 року, напередодні Міжнародного дня миру, відбувся V Конгрес юних посланців миру «Усім світом – за мир!». Традиційно захід пройшов на території Національного музею історії України у Другій світовій війні. Участь взяли понад 450 учнів різних шкіл міста Києва та області, почесні гості, освітяни, Посли миру, представники державних установ та громадські діячі.

Організаторами Конгресу виступили спеціалізована школа №85 міста Києва, школи-учасники проекту Асоційованих шкіл ЮНЕСКО за підтримки ГО «Федерація всесвітнього миру», ГО «Федерація молоді за мир», Міністерства освіти і науки України, Департаменту освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та управління освіти Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації.

Серед почесних гостей захід відвідали представники Житомирської міської ради Ольга Іваницька, Юлія Рибіна, Ірина Павленко, директор Київського міського центру сім’ї «Родинний дім» Галина Козлова, Голова ГО «Федерація жінок за мир у всьому світі» Тетяна Коцеба, заступник директора Видавничого дому «Справи сімейні» Людмила Грабовенко.

Захід відкрив чудовий дитячий «Танок миру» з різнокольоровими стрічками та повітряними кульками, у якому взяли участь учні з 20 київських шкіл. Після чого відбувся яскравий дитячий перфоманс «Янголи над Україною». Перфомансом керував відомий львівський художник Левко Скоп. Разом із волонтерами з Японії та Південної Кореї діти вирізали з паперу різнокольорових янголів та писали на них імена загиблих під час АТО воїнів-захисників України. З янголів створили мистецьку інсталяцію в одному із залів музею. На спеціальних бордах діти та гості залишили свої побажання на День миру.

Урочисте відкриття Конгресу відбулося у актовій залі музею національний гімном України, який виконала Наталія Папазоглу разом із дітьми. Представники з різних країн надіслали свої вітання з Днем миру для українських школярів. Перший Президент незалежної України Леонід Кравчук та Житомирський міський голова Сергій Сухомлин надіслали свої особисті вітання, які було зачитано на Конгресі.

37 дітей отримали почесне звання «Юний Посол миру». Дві школи, які приєдналися до Руху юних посланців миру минулого навчального року, отримали сертифікат учасників Руху. Діти урочисто зачитали обітницю Юних послів миру, обіцяючи і надалі нести культуру миру у суспільство та світ.

Завершився Конгрес підписанням Резолюції миру всіма учасниками та символічним «Дзвоном миру», який пролунав у залі  як символ миру, дружби та братерства всіх людей та народів.

 

 V Конгрес юних посланців миру «Усім світом – за мир!»

 V Конгрес юних посланців миру «Усім світом – за мир!»

 V Конгрес юних посланців миру «Усім світом – за мир!»

 V Конгрес юних посланців миру «Усім світом – за мир!»

                    © 2005—2023 сайт Федерації всесвітнього миру           Федерація має генеральний статус при Економічній і соціальній раді ООН